Haber

HÜDA PAR, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde İsrail ve ABD’yi protesto etti

AMERİKA’nın İsrail’e verdiği desteğe tepki gösteren Özgür Dava Partisi (HÜDA PAR) üyesi bir grup, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi yaptı. Filistin bayrağı taşıyan grup, “Hamas’a selamlar, direnişe devam” gibi sloganlar atarak ABD’yi protesto etti.

Amerika’nın Filistin’e yönelik saldırılarını sürdüren İsrail’e verdiği destek nedeniyle saat 22.00’de bir araya gelen HÜDA PAR üyeleri, ABD’nin Sarıyer’deki İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı. Grup, pankartlarıyla İsrail ve ABD’yi protesto etti. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından başlayan protesto gösterisinde “Hamas’a selamlar, direnişe devam” gibi sloganlar atıldı.

‘HİÇBİR ZAMAN SESSİZ KALMAYACAĞIZ’

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı İsa Güvendik, ‘Bu zulme karşı sessiz kalmayın. Buraya gelmeyin, basın açıklaması yapın, iki slogan atın, biz gittik diye bunun hiçbir anlamı olmadığını söyleyin. Hiçbir zaman sessiz kalmayacağız. Bu zulüm bitene kadar sesimiz susmayacaktır. Hiçbir zaman susmayacağız ve susmayacağız. Onlara her zaman bağırıp bunu anlatacağız. Bundan sonra Müslümanların rahat olmadığı topraklarda, Müslümanların rahat olmadığı bir dünyada size asla huzur gelmeyecektir. Zulme karşı sessiz kalanlar da var. Zalime destek verenler var. Mazlumun yanında olduğunu haykıran, mazlumun yanında olduğunu söyleyen, mazlumun yanında olmaktan vazgeçmeyenler de var. Biz buyuz. İlk günden beri bu zalimlere güvendiler. ABD’ye güvendiler. “Avrupa’nın zalimlerine güvendiler” dedi.

pasinler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu