Haber

İGA İstanbul Havalimanı Hatay’da Afet Mağdurları İçin Konteyner Şehir İnşa Ediyor

Türkiye, son yüzyılın en büyük felaketi olarak adlandırılan ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarmaya çalışırken, İGA İstanbul Havalimanı, en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a konteyner şehir kurmak için harekete geçti. evsiz kurbanları korumak için deprem tarafından.

Hatay İl Jandarma Komutanlığının yanında yer alan ve Hatay Valiliği tarafından İGA İstanbul Havalimanı’na tahsis edilen 30 dönümlük arazi üzerine kurulacak 350 konteynerlik şehrin 350 aileye ev sahipliği yapması bekleniyor. Tüm süreçleri İGA İstanbul Havalimanı tarafından üstlenilen ve 13 Şubat’ta yapımına başlanan ve bu ay sonunda tamamlanması planlanan kentte 89 işçi ve 34 iş makinesiyle 7/24 özveriyle çalışıyor. şehir bir an önce depremzedelerin hizmetine sunulabilir.

İGA İstanbul Havalimanı’ndan kurtarma çalışmalarına katılmak için gönüllü olarak deprem bölgelerine giden çalışanlar, Hatay’da kurulan konteyner kentin heyet aşamasında yer alıyor.

20-26 Şubat ortasında İstanbul’dan sevk edilecek 21 metrekarelik konteynerlerin her birinde mobilya, duş, tuvalet ve mutfak tezgahları yer alırken, konteynerler 5-5 kişilik bir ailenin geçici barınma ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede olacak. 6 kişilik aile. Oluşturulacak kampüste ayrıca yemekhane, mutfak, çamaşırhane, üç farklı yaş grubuna özel kategorize edilmiş üç farklı çocuk oyun alanı ve mescit gibi sosyalleşme alanları da bulunacak. Konteyner kentte revir de olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kaynarca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu