Teknoloji

IKEA Mobilyalarını Google’da 3D Olarak İnceleyebilirsiniz

Artırılmış gerçeklik artık hayatımızda yerini almaya başlıyor. Bunun en öncü uygulamalarından biri de uzun süredir Google tarafından sunuluyor. Google’da bazı aramalar 3 boyutlu modellerve bu modelleri kameranız ile ortamınızda görebilirsiniz.

Bazı yapımcı ve firmalar çalışmalarını bu şekilde sunmaya devam ederken, son olarak IKEA bu akıma katıldı. Mobilya devi, daha önce ‘IKEA Place’ uygulamasında sunduğu üç boyutlu modelleri doğrudan Google’a eklemeye başladı.

IKEA çalışmaları artık Google’da 3D olarak mevcut:

IKEA’nın bazı eserlerini Google’da arattığınızda bu eserleri istediğiniz ortamda gerçek boyutlarıyla ortaya koyma imkanına sahip olabilirsiniz. Örneğin, ‘ BROR ArabasıGoogle’da ‘ araması yaptıktan sonra, bulunduğunuz yerde aşağıdaki biçimde bir görsel oluşturabilirsiniz:

IKEA’nın Google üzerinden sunmaya başladığı yeni özellik sayesinde alışveriş yapmadan önce odanızda işin nasıl görüneceğini görebilir, boyutları hakkında somut fikir edinebilirsiniz. Bu özellikten yararlanmak için ihtiyacınız olan tek şey ise herhangi bir telefon ve internet bağlantısı.

Not: IKEA artık tüm çalışmalarını bahsedilen özelliğe entegre etmediği için aradığınız birçok eserin 3D olarak görüntülenememesi ile karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki örnek görünümler, Google’a eklenen yapıların birinden alınmıştır.

haberyenifakili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu