Haber

Karaman’da kapsamı genişletilen ücretsiz gıda uygulaması başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “5 Milyon Öğrenciye Bedava Yemek Uygulaması” kapsamında bu dönemde Karaman’da 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz yemek verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Yavuz Sultan Selim Ortaokulu ile Şehit Durmuş Ali Uzun İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek ücretsiz yemek uygulaması hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Karaman’a gelen 1300 depremzede öğrencinin yeni arkadaşları ve öğretmenleriyle derse başladığını ve ücretsiz yemek uygulamasından yararlandığını belirten Çalışkan, uygulama kapsamında okullara gerekli yardımların verildiğini söyledi. okul mutfağında yemek hazırlama imkanı bulunan kreşler ile kreş sahibi olan okul ve kurumların mutfak ihtiyaçlarına yönelik destek. .

Okulların açılmasıyla birlikte başlayan uygulamada özel hazırlanan menülerin öğrencilerle buluştuğunu belirten Çalışkan, şunları kaydetti:

“Kendi mutfağında yemek hazırlayamayan okullarımızın yemek hizmetini öğretmenimizin evi aracılığıyla sağlıyoruz. Bakanlığımızın sağladığı imkanlarla yatılı, servisli tüm öğrencilerimiz, özel anaokulu ve anaokulu öğrencilerimizin tamamı eğitim meslek lisesi ve özel eğitim uygulama okulu öğrencileri ücretsiz yemek hizmetinden yararlanmaktadır.Bu dönem itibari ile ilimiz genelinde 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir.Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu