Haber

Malatya’da polis telsizinden bina yıkıldı anonsu

MALATYA’daki depremde yıkılan binalarla ilgili polis telsizinden yapılan yeni duyurular ortaya çıktı. Polis ekipleri, facianın büyüklüğünü gözler önüne seren konuşmalarda, “4 kişiyi kendi imkanlarımız ile çıkardık. Vatandaşların araçlarıyla hastaneye sevk ettik. Bilginize. Acil ekipler aradık. çok sayıda yaralı” diyerek destek istedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya’da polisin ilk anlarda yıkılan binalarla ilgili yeni telsiz anonsları ortaya çıktı. Depremin ardından dakikalar sonra polis, binaların yıkıldığı noktaları arka arkaya açıkladı. Polisin zaman zaman duygulandığı ses tonlarından anlaşılan anonslar, facianın boyutlarını da gözler önüne serdi. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren de telsizden herkesin acil servise gitmesi gerektiğini duyurdu. Depremin ardından polis ekipleri şehrin farklı noktalarında çöken binalara ilişkin telsizlerden anonslar yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’ndeki polis memurunun deprem olduğunu ve tüm istasyonların bölgeye gittiğini anons etmesi üzerine anonslar şöyle: ‘Cavuşoğlu Sanayi Caddesi 3-4 bina yıkıldı’,’ Balıkçılar Çarşısı’nın altında, üniversite duraklarının altında birçok bina yıkıldı. ‘, ‘Şehit Ahmet Sarıoğlu Caddesi’ndeki binanın yarısı yıkıldı. Diğer yarısında artık vatandaşlar var. 112 tez iletilirse doğru olacaktır. Binanın yarısı yavaş yavaş çökmeye başladı’, ‘Pırlanta Otel’in yanındaki binada bulunan 4 kişiyi kendi imkanlarımızla çıkardık. Vatandaşların araçlarıyla hastaneye gönderdik. Bilginize. Burada sadece acil ekip var, çok yaralımız var’, ‘Yeni Camii yanındaki Büyük Otel harabe halinde’, ‘Dön kavşağında otel yıkılmış. İçinde çok sayıda insan olduğunu bildiriyorlar’, ‘Pırlanta Otel’in yanındaki binada bulunan 1 kişiyi kendi imkanlarımızla çıkardık. Vatandaşların ifadelerine göre çok sayıda’, ‘İki binada çökme var. Acil olun’, ‘Daha önceki istasyonlarımızda artçı sarsıntılar devam ediyor. Kendi güvenliğini sağla. Yıkılan binalara girmeyin. Kendi can güvenliğinizi sağlayın. Artçı sarsıntılar hala devam ediyor.” TAVANLAR DÜŞTÜ’ İlk depremde emniyet müdürlüğü binasındaki haber merkezinde çalışanların yaptığı anonslar da sarsıntının boyutunu gösterdi. Kentteki tüm polisi koordine eden haber merkezinde görev yapan polislerin, deprem anında müfettişleriyle yaptıkları telsiz konuşmaları şöyle: ‘Emniyet Müdürlüğü’nde de şiddetli bir şekilde hissedildi. . Tavanlarda düşüş var.’, ‘Ayrıca 33.20’lik depremin merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık’ın şiddeti 7.4. Bu saatin prestijiyle istasyonlarımız ‘Afet acil durum planı’ devreye girsin. Binada kalalım mı?’ Anonsun ardından şube müdürü ‘Kiriş ve kirişlerde çatlak var mı?’ dedi. panellerin kaldırıldığı cevabını almak için ‘şimdilik bekleyin’ diye sordu. Ben de geliyorum” diye duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu