Haber

Şenol Güneş: “Dışarı çıkma yasağı sağduyuyla alınması gereken bir karardır”

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, deplasman yasağı konusunun sağduyuyla alınması gereken bir karar olması gerektiğini söyledi. Antalyaspor maçında Güneş, sonuç olarak hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

Beşiktaş Teknik Müdürü Şenol Güneş, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlara verilen desteğin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Güneş, “Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geliyor. Afetler yaşamış bir ülke olarak bir arada olmak kolay bir iş değil. Ben de siz de yaşarsınız. Üzücü zamanlarda.Kalbimiz zaman zaman çok şey istese de bedeniniz ona engel oluyor.Bu takım için de geçerli.Bu dönemi de atlatacağımızı düşünüyorum.Umarım güzel günler gelir.Kaybettik Birçok insanımıza.ırk,din,dil,ülkesi ne olursa olsun kaybettiğimiz tüm insanlara Allah’tan rahmet diliyorum.Yeterince şeyler oluyor.Ülkemizin büyüklüğü ortaya çıktı.Böyle bir birlikteliğimizi gördük. güçlü dönem Halkımız el ele verdi Zorda olan vatandaşa maddi, manevi koşarak yardıma gitti.Devlet millet birliğinden fayda görüyorum.Desteğimizi sürdürmemiz lazım.Hiçbir şeye bakmadan yardımlar değerli t Ey insanlar ve dünya. dünyanın her yerinden samimi yardım geldi. Olumlu tarafından bakalım, hayat ders verdi, bedeli ağır oldu. Sıkışırsak hiçbir şey yapamayız. Aldığımız nefes bile bizim değil ama hayatın başından sonuna kadar sığdırabildiklerimiz değerli. Bu hayatı yaşayamayan çocuklarımız gibi. O tabloyu bile izlemek zor. Burada yapılması gereken, tüm insanlık olarak yaşamak ve yeterli olmak için zaman ayırmamız gerektiğidir. Bizim işimiz yeniden başlamak ve elimizden geldiğince güçle çevremize takviyeler vermek. İnsanları mutsuz edecek o kadar çok acı var ki, onların üstesinden gelmek için birlikteliğimiz var. Nereye baktığımıza bağlı. Manevi travmalar yaşayacağız. Hep birlikte ayağa kalktık ama aceleye gerek yok. Zamana yaymak lazım” dedi.

“Antalyaspor maçı bir oyundu ve sonucu hüsrandı”

Takım olarak istedikleri yerde olmadıklarının altını çizen deneyimli teknik direktör, şu ifadeleri kullandı:

“Hedeflediğimiz yerde değiliz. Son maç benim için bir oyundu ve sonuç olarak hayal kırıklığı oldu. Bazı eksiklikler vardı. Takım değişikliği yapmak zorunda kaldık. Beşiktaş bir bütün. Dönem başından bu yana ,yönetim diğer teknik direktörle başladı benimle devam etti.Oyuncu geliri,tüketimi temel.Beşiktaş öne çıkan kulüp.Beşiktaş’ın duruşu var.Asalet,kalp ve grup olarak keyif aldığımız sonuçları almaya çalışıyoruz. Oynamadığımız oyun.Değişiklik yapıyoruz eksik ama uyum çok değerli.Grup olmak çok değerli.Alınan oyuncularda olumsuz değil bence.Eldeki oyuncular da uygun ama yetişemedi. grubu taşıma açısından düşündüğümüz seviye.bazen bahçeye bir bitki diktiğinizde bu bitki çok şey verebilir.bazılarına bakarsınız hiçbir şey satın alamazsınız.grup olayını çözebiliriz diye düşünüyorum Kendi oyuncularımızla yapmaya çalıştık istediğimiz sonuca varamadık. düşünce Kendi başımıza bir grup olmalı ve güçlü olmalıyız. Grup oluşturma tekniklerinde idari ve zihinsel değerler vardır.”

“Önemli olan bir ekip oluşturmak ve bunu sürdürülebilir kılmaktır”

Oyuncuların performanslarında dalgalanmalar olabileceğini söyleyen Şenol Güneş, “Geçen seneki Atiba, Josef, Ghezzal gibi oyuncular dönem boyunca doğrudan düşünülen oyuncular. Weghorst, Masuaku, N’koudou Fena oyuncular değiller, iyi oyuncular ama düşündüğümüzü aldık derseniz hayır derim. Gitmek isteyenler oldu.Saiss’in gitme arzusu vardı. O da gitmedi. Son anda o da gitmedi. Hala yarışta olmalıyız. Olaylara oyuncu yönünden bakmamak lazım. Bazen oyuncu performansları zirvede oluyor bazen de başarısız oluyor. Dönem olarak kötü olduğunu gösteriyor. Buna göre takım son 4-5 maçına çıktı. ‘Bu hafta sakatımız yok’ dedim. Ghezzal hafta sonu sakatlandı. Bu hafta takıma 6 oyuncu katılacak. Oyuncuların grup oyununa alışması gerekir. Kadroyu taşıyanları biz taşıyacağız. Olmayanları bırakmak zorunda kalacağız. Temel olan bir ekip oluşturmak ve bunu yapmaktır. sürdürülebilir kılmak. Şu anda kayıp puanlarla gerideyiz. Burada ben sorumluyum. Bizim sorunumuz yok. Kulübün yansıtacağı olumsuz bir şey yok. Oyuncu alındı, hoca alındı, saha var, ekonomik sıkıntı yok. İşimizi yapacağız. Bunu oyunculara da söyledim, bizim işimiz takımı sahada başarılı kılmak” diye konuştu.

“Aldığımız sonuçlar başarı getirmedi”

Borçları azaltarak yola devam ettiklerini ifade eden Güneş, “Borçları azaltarak gidiyoruz. Ödemeler yapıldı, herhangi bir aksama yok. Oyuncunun ekonomik olarak hiçbir alacağı yok. Teknik heyet ve işçiler dahil. Bize düşen görev. Başarıya ulaşmak için Aldığımız sonuçlar bize başarı getirmedi mutsuzum huzursuzum Mevcut grup “Çünkü yapabileceğinden daha azını yaptı. Bazı oyuncuların isteklerine rağmen yeterli performansı gösteremediğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Antalyaspor maçında duygusal bir durum yaşandı”

Antalyaspor maçında depremzede çocuklar için sahaya atılan oyuncaklarla taraftarların çok güzel bir hava yarattığını ifade eden tecrübeli teknik direktör, “Yabancı ve yerli oyuncular ne yapıyor görmemiz lazım. Taraftar eleştirisi olacak. Taraftarlarımız entelektüel seviyesi yüksek, takımını seven, kadrosunu sahiplenen taraftarlar. Biz bu eleştirileri alacağız, onlara yakışır bir grup oluşturacağız. Son maçta da çok keyifli bir ortam oluşturdular. Çok güzeldi. Alanımızda ülkemizde iz bırakacak, acımızı tüm dünyayla paylaşacak, duygusal ağlamaya yönelen, birlikteliğimizi en üst düzeye çıkaran bir atmosfer yaşadık. O anki duygular herkese geçti.” diye konuştu.

“Dışarı çıkma yasağı sağduyuyla alınacak bir karardır”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Hatayspor’un ve Gaziantep Futbol Kulübü’nün ligden çekilme taleplerine onay vermesiyle ilgili de konuşan Güneş, “Kaybedilebilir veya geçmiş maçları kabul edilebilir. Bu tür niyetler tartışılmadan alınmaz ise, Türkiye’ye iade edilir” dedim. kaos getirir. Aceleye gerek yok.” Lider neden suçlandı, kendi görüşünü dile getirdi. Alınan karar herkesi ilgilendiriyor. Bu sadece Beşiktaş’ın işi değil. Partner kulüplerle ilgili bu konuda ortak akılla alınması gerekirdi’ dedi. Şenol Güneş, yurt dışına çıkma yasağıyla ilgili olarak, ‘Deplasman yasağı sağduyuyla alınacak bir karardır. Tartışmaya açıktır. Federasyonu ve Kulüpler Birliği’ni suçlamak istemiyorum. Kurallar konur, herkes uyarılır. Bu kararı kim aldı, neden aldı, neden hızlıca aldı bu işleri. Söyle bana. Kimler yararlandı kimler yararlanamadı. Gruplara hep tepeden bakarsın, aşağı bakarsın. Bunlar tartışılmalı. Kararları kendimiz takip ediyoruz. Seyahat yasağı aynı. Neden bir takım kente katılırken diğer takım sarsıntıdan dolayı katılamıyor? Karar verilsin. Seyahat yasağına katılmıyorum” dedi.

“N’koudou’nun ayrılması için görüşmeler yapılıyordu, sonuçsuz kaldı”

28 yaşındaki futbolcu Kevin N’koudou’nun transferi için görüşmeler yapıldığını ancak konuyla ilgili görüşmelerin sonuçsuz kaldığını belirten Şenol Güneş, “Transferde çok geç kaldık. olacağını bil. Kalmayacak ve oynayacak oyuncu için faydalı olacaktır. Bu sadece bizim değil, oyuncunun da iradesi, bizim için bir fayda sağlamazsa onu bırakırız.”

“Siyasi laflar bana göre değil”

Siyasi söylemlerin içine çekilmeye çalıştıklarını söyleyen Güneş, “Siyasi tarafa çekildiğimi gördüm. Benim konumum değil. Siyasi bağırmak benim işim değil. Birey olarak, devlet olarak, millet olarak, ülkenin her ferdi değerlidir.Beşiktaş camiasında herkes Beşiktaş’lıdır.Eleştiriyle ayırmam.Memleket birdir.Ne siyasi olarak cevap veririm ne de kendimi ezdiririm.En büyük aile,ulus devlet. Şunu takdir edelim. Hâlâ kısır bir çekişmenin içindeyiz. Eleştiri, karşı tarafı yok etmek değildir. “Sessiz kitleler oluşturmak uygun değil. Gerçeği alıp düzeltmeye çalışacağız. Hükümet iki eleştiri aldı. O zaman Başkan her gün orada. Başkan varsa herkes oradadır. Kim olduğun değerli değil. Çocuğun kumbarasından 1 TL vermesi daha mantıklı.”

“Masuaku’da kulübün çıkarları doğrultusunda hareket edeceğiz”

Demokratik Kongolu futbolcu Arthur Masuaku’nun takımdaki geleceği sorulduğunda başarılı teknik direktör şu cevabı verdi:

“Geldiğim ilk günlerde sakat olduğu için oynayamadı. Galatasaray maçında Umut vardı, sağ bekte Rosier vardı. İkisi de sakattı. Çalışırken dizinden sakatlandı. Yapmadığını söyledi. ‘Yüke geldim. Ortada son periyotta herhangi bir sakatlık görmedim. Eyüp maçında yarım yarı oynadım, çıkmak istemedi. Hak kazandı. Ondan sonra da çıkmaya devam etti. Genel olarak o kulvarı tam olarak kullandığında hücum için daha iyi bir oyuncuydu.Yetenekleri ve oyunculuğu tartışılmaz.Sol ayağı çok iyi ama bazen ortayı o kadar kötü atıyordu ki yakışmadı. Tayfur var. “Umut var. O en idealdir. Bu durumda yıl sonunda böyle bir durum söz konusu. Kulübün çıkarlarına göre hareket edeceğiz. Dizinden sakatlığı var. Zayıf olduğu zaman görülür. Şu anda sorunu kaldıracak bir şey yok. Görevden alınması onun lehine olur.”

“Beşiktaş, ayrılma şartıyla Onur Bulut’u satın aldı”

Kayserispor’dan takıma katılan Onur Bulut’un transferi hakkında konuşan Şenol Güneş, “Saiss ve Rosier iyi oyuncular. Rosier geçen sene çok iyi oynadı. Benim geldiğim dönemde dalgalanma yaşadı. Direkt oyuncu” bu yerin Gündemimize gelen oyuncu Onur oldu. Bunlar iyi oyuncular. Gündeme gelince düzelir. Yıl sonunda kulüpler anlaşmaya vardı. Çıkış maddesi 1 milyon Euro verendir. Beşiktaş da maddeye istinaden satın aldı. Kulübüne de para kazandırdı.” .

“Saiss gitmek istedi ama son anda geç kaldı”

Faslı futbolcu Romain Saiss’in durumuyla ilgili olarak Güneş, “Saiss farklı. Başkan harika, klas bir oyuncu ama A Milli Takım’a gitti ve sakatlığı nedeniyle perişan oldu. Sahaya çıktığı için onun üzerine atıldım.” Sakatlanınca sahaya çıktı.Yazık oldu.Sakatlı oyuncuyu sahaya almayacağım.Saiss geldi oynadıfena değil.Yokluğunda Wellinton’u aynen oynadı.Pahalı oyuncu ama sahaya gitmek istedi. Son dakikada çok para verdiler ama geç kaldı.Rastgele bir sorun yok.Hiçbir oyuncuyu dışlayamam.Ödemeyi yapmayan oyuncu takımda olursa bize şans bulabilir. Daha iyi oynamalarını bekliyorum. Suçlamakta iyi değilsin, bir şey değil” dedi.

“Her an gol atabilecek bir kadro kurmak istiyoruz”

Tecrübeli teknik direktör, aktif ve her an gol beklentisi yaratan bir takım istediğini belirterek, “Hevesli, rakibini hırpalayan, şevkle gol atacak bir takım kurmak istiyoruz. Beşiktaş goller atıyordu. Daha önce 11 maçta 20 gol atmıştık, şimdi 11 maçta 18 gol attık, biz bu değiliz. Daha yetkin olmamız lazım. Yediğimiz gol 14’tü, şimdi 9 oldu” dedi.

“Rahatsızım çünkü Dele Alli’ye doyamıyorum”

İngiliz futbolcu Dele Alli’nin performansından da bahseden Şenol Güneş, “Dele Alli idmanda ve maçta izlediğinde problemsiz bir oyuncu. Baş oyuncudan şikayet edeceksin şikayet etmeyeceksin. Onunla ilgili.Koşma mesafesi olarak bir sorunu yok.Top kazanmaya da başladı.Top kullanma ve şut yükü onda.Sonuç alamadığım için rahatsız oluyorum.Kendimi çok sorumlu hissediyorum. oyuncuyu istemem yeterli olmalı. onunla devam etmek istiyorum. aldığımız oyuncular biraz rekabet edecek. sanırım daha iyi olacak ama hakkıyla istiyorsak 10-15 milyon. gedson ne oynadıysa oynamadı. Biz istedik. Dünya oynayabilseydi dünya çapında bir oyuncu olurdu. Nasıl daha uygun olurlar diye kendimi kontrol edeceğim. Hücum zenginliği ile pozisyon zenginliği sağlamamız lazım” diye konuştu. – İSTANBUL

bogazkaleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbulescort.io
istanbulescortbayanlari.com
istanbul-escort.co
istanbulbayanescortking.com
adalar-escort.com
arnavutkoy-escort.com
atasehir-escort.net
avcilar-escort.org
bagcilar-escort.com
bahcelievler-escort.com
bakirkoy-escort.org
basaksehir-escort.com
bayrampasa-escort.com
besiktas-escort.net
beykoz-escort.com
beylikduzu-escorts.net
beyoglu-escort.com
buyukcekmece-escort.com
catalca-escort.com
cekmekoy-escort.com
esenler-escort.com
esenyurt-escort.org
eyupsultanescort.com
fatih-escort.net
gaziosmanpasa-escort.com
gungoren-escort.com
kadikoy-escorts.com
kagithane-escort.org
kartal-escort.org
kucukcekmece-escort.org
maltepe-escort.org
pendik-escort.org
sancaktepe-escort.com
sariyer-escort.org
sile-escort.com
silivri-escort.com
sisli-escort.org
sultanbeyli-escort.com
sultangazi-escort.com
tuzla-escort.com
umraniye-escort.org
uskudar-escort.com
zeytinburnu-escort.com
bratca.com istanbul escort ajansı
istanbul eskort